Invlechten met naald en draad

Invlechten met naald en draad

Regelmatig zie je op concours paarden die ingevlochten zijn met een rij dikke knotten (roosjes). Heel mooi en eigenlijk helemaal niet moeilijk. Volg onderstaand stappenplan voor de mooiste knotten.

Wat heb je nodig? Een manenkammetje, elastiekjes, dik (pek)touw, een dikke (kromme) naald, een schaar en eventueel een borstel.

 

Meetkammetje: Met elastiekje op de manenkam markeer je de afstand tussen de vlechtjes.

 

Manenlengte: De ideale manenlengte is ongeveer een handbreedte. Met water en schuim houd je springerige manen recht.

 

Manen verdelen: Meet met de gemarkeerde manenkam de juiste afstand en kam naar beneden. Elastiekje erin, daarna de volgende pluk.

 

Gelijke afstand: Elk staartje is even breed, onafhankelijk van de dikte van de manen.

 

Los vlechten: Bij het vlechten van 'roosjes' worden de manen vrij los gevlochten, anders dan bij het vlechten met alleen elastiekjes waarbij je flink strak vlecht.

 

Uiteinde: Het uiteinde van het vlechtje wordt met een elastiekje vastgemaakt en dubbelgeslagen....

 

Elastiekje: ...en met nog een elastiekje vastgemaakt.

 

Knoopje: Om het touwtje goed vast te kunnen maken, wordt er een knoopje in het uiteinde gemaakt.

 

Knoopje maken: Het touwtje een aantal keer om de vinger draaien, het touwtje door de lus halen en klaar is je knoopje.

 

Lengte touw: Niet te kort, niet te lang. Ongeveer een armlengte is het handigste.

 

De eerste steek: Het touwtje wordt met de naald door het uiteinde van het vlechtje gehaald.

 

Heen en weer: Naai het touwtje een aantal keer heen en weer door het uiteinde van het vlechtje zodat hij goed stevig vast zit.

 

De basis: Stevig vastgenaaid is dit vlechtje de basis van het knotje.

 

Draaimoment: Sla het vlechtje twee keer dubbel en naai dit goed vast.

 

Achtjes: Steek de naald en draad telkens diagonaal door de manen, in een achtvorm.

 

Na vele steken: Als de knot goed vast zit, knip je het uiteinde van het touwtje af.

 

Rozenknop: Het genaaide knotje ziet eruit als een rozenknop.

 

Ook interessant

  • Stelling

    Stelling

  • Hengstenshows 2021

    Hengstenshows 2021

    Een verzameling van de hengstenshows in 2021

  • De training van een sportpaard

    De training van een sportpaard

    Het rijden van succesvolle wedstrijden valt of staat met de voorbereiding ervan. Het paard moet ruim vantevoren netjes getraind worden en de combinatie moet datgene wat tijdens de wedstrijd gevraagd wordt goed kunnen uitvoeren.

  • Balans en wedstrijdplanning

    Balans tussen thuis, werk en paard

    Het hebben van een paard kost veel tijd en geld. Hoe vinden jullie de balans tussen werk, thuis en het paard?

  • Afstanden rijden

    Afstanden rijden

    Tijdens het springen juiste afstanden zien en goed aan kunnen rijden.

Nieuwste vacatures

Chat